Головна >  Блог >  Обираємо унітаз

Обираємо унітаз

Роблячи ремонт у ванній кімнаті або санвузлі, багато хто приділяє більше уваги зовнішньому вигляду та функціональності сантехнічних приладів, а не технічним деталям. У результаті під час установлення сантехнічного обладнання нерідко доводиться вирішувати складні технічні питання, появи яких можна було б уникнути ще на етапі вибору сантехніки. Так, бажаючи купити недорогий унітаз, ми не завжди звертаємо увагу на форму каналізаційного випуску, від якої залежить зручність монтажу обладнання.

Виробники намагаються вдосконалити різні технічні особливості унітазів, які впливають на комфорт монтажу та використання останніх. Наприклад, кріплення бачка підлогового унітаза майже завжди виконують на металеві з’єднання з м’якою гумовою прокладкою або пластиковою шайбою, а не на менш надійні полімерні штирі. Кришки випускають із надійного поліпропілену або ABC-пластику, а не з дешевої пластмаси.

Злив в унітазі роблять не тільки звичайним однорежимним, а й економним дворежимним – із можливістю використовувати половину об’єму води. Підведення води розташовують не тільки збоку, як це було прийнято раніше, але й знизу, щоб унітаз не так шумів під час наповнення.

Під час вибору, наприклад підлогового унітаза Colombo, можна враховувати розміри й форму чаші, а також інші фактори, що забезпечують комфорт використання унітаза. Не менш важливо подбати й про надійність монтажу та простоту обслуговування унітаза. І тут ключову роль відіграє форма каналізаційного випуску, яка може бути трьох видів – косою, горизонтальною та вертикальною.

3 види випуску унітазів: косий, горизонтальний та вертикальний

Якщо ви вирішили купити недорогий унітаз, виріб може мати будь-який із трьох найпоширеніших видів випуску в каналізацію. Вибирати сантехніку потрібно відповідно до розташування приймальної труби каналізації, інакше монтаж приладу буде неможливий або для нього доведеться використовувати патрубки та перехідники, що збільшить імовірність протікання й засмічень.

  • Косий випуск унітаза має нахил до підлоги завбільшки від 30° до 45°. Унітази з косим випуском набули найбільшого поширення в багатоквартирних житлових будинках другої половини минулого століття. Приймальна труба каналізації в цьому разі також може бути розташована під кутом у напрямку вихідного патрубка унітаза або просто в стіні на рівні підлоги. Унітази з косим випуском за допомогою перехідника можна підключити до приймальної каналізації не тільки косого, а й горизонтального (якщо приймальний отвір розташований нижче чи на рівні з випуском) або вертикального типу.
  • Горизонтальний випуск унітаза підходить для випадків, коли приймальна труба каналізації виходить горизонтально зі стіни суттєво вище за рівень підлоги, що зустрічається в новобудовах. Такий каналізаційний випуск зручний для монтажу навісної сантехніки, адже передбачає підключення до каналізаційного стояка паралельно до підлоги. Підлогові унітази з горизонтальним випуском також можна підключити до труби не тільки з горизонтальним, а й з косим або вертикальним розташуванням. Однак використання перехідника збільшить габарити монтажу та ймовірність протікання.
  • Вертикальний випуск унітаза вибирають для новобудов, приватних котеджів та багатоквартирних будинків першої половини XX століття, де приймальна труба каналізації розташовується вертикально в площині підлоги. Підлогові унітази з вертикальним випуском виглядають естетичніше, але вони складніші в обслуговуванні, оскільки приймальну трубу розташовано під чашею. Такі моделі більше підходять для приватних будинків, де доступ до труб каналізаційного стояка можна отримати з боку підвалу. Підключити унітаз із вертикальним випуском до горизонтальної або косої приймальної труби не вдасться.

Вибір та встановлення підлогового унітаза

Як зрозуміло зі сказаного вище, під час вибору, наприклад підлогового унітаза Colombo, важливо враховувати форму й висоту розташування приймального отвору каналізації. Резюмуємо ці вимоги:

  • для каналізаційних труб, розташованих під кутом до патрубка унітаза або горизонтально в стіні на рівні підлоги, підходять моделі з косим випуском;
  • для труб каналізації, які розташовані горизонтально в стіні суттєво вище рівня підлоги, підходить унітаз із горизонтальним випуском;
  • для труб, які розташовані вертикально в підлозі або перекритті, потрібний унітаз із вертикальним випуском.

Якщо випуск унітаза ідеально підходить до розміру та форми отвору каналізаційної труби, то для його підключення застосовують спеціальний гумовий ущільнювач, а під час монтажу унітаза з вертикальним випуском – спеціальний сполучний фланець.

Для з’єднання випускного та каналізаційного отворів, розташованих на певній відстані один від одного, використовують жорсткий патрубок або (якщо осі отворів не збігаються) гофровану трубу з гумовим ущільнювачем, який повинен забезпечувати герметичність монтажу. Герметик застосовують у разі протікання.